Bądź ostrożny i zadbaj o bezpieczeństwo swojego przelewu 18/02/2019

Haker

Szanowni klienci,

chcielibyśmy zwrócić Państwu uwagę na bezpieczeństwo i dobre praktyki w dokonywaniu przelewów dokonywanych online.

Docierają do nas konkretne sygnały od naszych kontrahentów i mediów o tym, że hakerzy potrafią podszywać się pod firmy  współpracujące w celu przekierowania przelewu na swoje konta lub nawet zmieniać numery kont bankowych w skrzynkach pocztowych w dokumentach z załączników.

Aby zminimalizować ryzyko natrafienia na oszustwo zalecamy:

 • Zwracać uwagę na dokumenty, na podstawie których dokonujecie państwo płatności – czy nie są w jakiś sposób podejrzane, inne niż poprzednie, cześć dokumentu jest zupełnie inną czcionką itp.
 • Czy rachunek bankowy do płatności podany na dokumencie jest taki sam jak ostatnio czy inny. Nie zmieniamy numerów kont bankowych. Jeśli to kiedykolwiek zrobimy to zostaniecie Państwo o tym poinformowani w sposób jednoznaczny i bezpieczny.
 • Czy adres email z którego dostaliście Państwo dokument będący podstawą do płatności jest w formacie AB@fortistechnology.pl, gdzie A to pierwsza litera imienia, B pierwsza litera nazwiska pracownika naszej firmy, a domena po znaku @ jest fortistechnology.pl, a nie inna.
 • Zwracać uwagę czy aby na pewno jesteście Państwo zalogowani do swojego banku, a nie przypadkiem na jakąś podstawioną skopiowaną stronę – ta metoda nazywa się Phishing
 • Dbać o hasła do logowania i często je zmieniać
 • Aktualizować oprogramowanie antywirusowe zarówno na komputerach jak i na smartfonach
 • Jeśli korzystacie z darmowych skrzynek pocztowych na popularnych portalach do celów firmowych, warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych rozwiązań skierowanych do biznesu.

Jeśli będziecie mieli Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania to bardzo prosimy o kontakt z Państwa opiekunem lub bezpośrednio z działem handlowym firmy Fortis. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

fortistank.pl/kontakt

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI! Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania

  NIE ZNALAZŁEŚ TEGO CZEGO SZUKAŁEŚ?

  Poznaj nasze dodatkowe usługi

  FORTIS ROTOMOULDING

  Poznaj naszą ofertę biznesową na produkcję kontraktową metodą formowania rotacyjnego.

  Przejdź do strony
  Skontaktuj się z nami