System GIR System kontroli i monitorowania gospodarki płynami eksploatacyjnymi

Gospodarka płynami eksploatacyjnymi w warsztacie to jeden z wielu problemów z jakimi musza borykad się właściciele warsztatów samochodowych, firm transportowych czy w różnego typu obiektów przemysłowych. Płyny takie jak oleje silnikowe, przekładniowe, chłodnicze nie należą do tanich, a mimo to nadal bardzo często zapominamy o tym, żeby spróbowad zamknąd obieg płynów z niekontrolowanego w taki, gdzie będziemy na bieżąco mied informację o poziomie płyny oraz jego rozchodach – zarówno kto pobierał płyn i jak i do jakiego pojazdu. Magistrala olejowa wraz z system monitoringu i kontroli została opracowana w odpowiedzi na rosnącą liczbę pytań:

 • Czy mogę zrobid coś, żeby zacząd naprawdę kontrolowad płyny w swoim przedsiębiorstwie?
 • Czy i ile tracę pieniędzy na braku kontroli?
 • Czy moi pracownicy uczciwie pobierają płyny do pojazdów?
 • Czy można zrobid coś z ciągłym bałaganem przy miejscu dystrybucji oleju?
 • Czy mogę zwiększyd bezpieczeostwo oraz komfort pracy moich pracowników?

To zautomatyzowany system połączonych ze sobą urządzeo, które jako całośd w kompleksowy sposób zarządzają gospodarką płynami w przedsiębiorstwie za użytkownika.

Pracownik ma do dyspozycji pistolet wydawczy, którym może bezpośrednio do pojazdu, po zalogowaniu na terminalu wydad płyn. Terminal uniemożliwia nieuprawnionym użytkownikom i pojazdom pobranie płynów, zapisuje wszystkie informacje o danym poborze płynu (pracownik, pojazd, data, ilośd płynu itd.) i automatycznie wysyła dane do oprogramowania raportującego. Rola pracownika w takim systemie sprowadza się do codziennej kontroli systemu w oprogramowaniu i ewentualnym zamówieniach kooczących się płynów.

 

Zamontowanie i rozpoczęcie korzystania z systemu pozwala:

 1. Zwiększyć zyski firmy poprzez:
  • Skrócenie czasu pracy pracowników oraz podniesienie liczby obsłużonych pojazdów w ciągu dnia;
  • Ograniczenie błędów popełnianych przez pracowników;
  • Ograniczenie kradzieży płynów eksploatacyjnych;
  • Kontrole stanów magazynowych i niedopuszczanie do pojawienia się braków, a co za tym idzie przestoju w pracy
 2. Podnieść komfort pracy pracowników poprzez zwiększenie czystości stanowiska pracy oraz bezpieczeństwa na stanowiskach;
 3. Ograniczyć do minimum liczbę osób zaangażowanych do kontrolowania i monitorowania gospodarki płynami.
  System dystrybucji płynów jest indywidualny dla każdego przypadku. Każdy warsztat posiada inną gamę używanych płynów oraz inny sposób ich magazynowania oraz zakupu . Dlatego też możliwa jest budowa prostych punktów wydawczych składających się z jednego punktu wydawczego składającego się z wózka na beczkę oleju, pompy, licznika i pistoletu. Jednak aby całkowicie zoptymalizować procesy i uzyskać oszczędności i zmaksymalizować zyski najlepiej zainwestować w kompletny system monitoringi i kontroli składający się z:

1. Barku olejowego, który jest najczęściej wyposażony jest w zwijadła, pistolety wydawcze, liczniki umieszczone albo na specjalnie do tego zaprojektowanych stojakach albo na ścianie.

2. Systemu zarządzającego, który pozwala pobrać płyn tylko osobom do tego upoważnionym i tylko do uprawnionych pojazdów. System monitoruje również ilość wydanego płynu, a po zakończeniu pobory przekazuję wszystkie dane do oprogramowania.

3. Oprogramowanie które gromadzi wszystkie dane na temat gospodarki płynami takie jak historia poborów, stan płynów w zbiornikach itp. oraz umożliwia tworzenie w szybki i kompleksowy sposób wszelkiego typu raportów. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia wysyłanie alarmów na pocztę email użytkowników oprogramowania np. o niskim stanie płynu.

4. Magazynu olejowego wyposażanego pompy oleju oraz w sondy pomiarowe umożliwiające określenie w czasie rzeczywistym ile paliw nam jeszcze pozostało w zbiornikach.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów i tworząc systemu o najwyższym współczynniku niezawodności na rynku dobieramy i stosujemy komponenty najwyższej jakości na rynku firm PIUSI oraz RAASM. W tym przede wszystkim:

Pompy pneumatyczne i elektryczne
Liczniki
Pistolety wydawcze
Zawijadła
Akcesoria

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI! Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania
  NIE ZNALAZŁEŚ TEGO CZEGO SZUKAŁEŚ?

  Poznaj nasze dodatkowe usługi

  FORTIS ROTOMOULDING

  Poznaj naszą ofertę biznesową na produkcję kontraktową metodą formowania rotacyjnego.

  Przejdź do strony
  Skontaktuj się z nami