System kontroli paliw

SYSTEM MONITORINGU I KONTROLI PALIW

Własny magazyn paliw w przedsiębiorstwie to jedna z najbardziej chwalonych inwestycji na jakie decydują się przedsiębiorcy posiadający własną flotę pojazdów. Pozwala ona zwiększyć zyski, bezpieczeństwo i poprawić komfort pracy. Systemy monitoringu i kontroli to zestaw rozwiązań pozwalający zautomatyzować i zoptymalizować procesy zachodzące gospodarce paliwami. Pozwalają one w pewny i wygodny sposób rozliczać pracowników oraz monitorować zapasy paliwa zapewniając przy tym szereg innych korzyści. Każde rozwiązanie jest indywidualnie dobierane w zależności od potrzeb, oczekiwań, poziomu kontroli czy posiadanego budżetu.

ZYSKAJ DZIĘKI ROZWIĄZANIU FORTIS TECHNOLOGY

Kompletne rozwiązanie zapewniające największy komfort i poziom bezpieczeństwa składa się z 4 podstawowych elementów:

Zbiornik paliwa

Zbiornik wraz z systemem zarządzania zapewniający kompleksową obsługę dystrybucji paliw wewnątrz przedsiębiorstwa umożliwiając magazynowanie paliwa przez długi okres czasu. Obecnie najczęściej stosowane dwupłaszczowe zbiorniki z polietylenu zapewniające bezproblemową eksploatację przez wiele lat.

Terminal zarządzający

Terminal zarządzający to komputer, który zarządza dostępem do paliwa i wydaje je tylko autoryzowanym użytkownikom. Gromadzi wszystkie informacje o tankowaniu i przekazuje je do oprogramowania gdzie dostęp do nich ma użytkownik.

Oprogramowanie do analizy i raportowania

Oprogramowanie do obsługi dystrybutora, które gromadzi wszelkie dane. Pozwala monitorować Naszą stację paliw – np. stany paliwa, przekroczenia norm spalania czy limity tankowania oraz przesyła alarmy za pomocą SMS lub poczty email. Umożliwia generowanie różnego typu raportów okresowych.

Poziom paliwa w zbiorniku w czasie rzeczywistym

Sondy pomiarowe pozwalają w czasie rzeczywistym mierzyć poziom płynu w zbiorniku i przekazywać te informacje do oprogramowania. To daje szereg bezcennych informacji pozwalających lepiej kontrolować nasze plaliwo.

Każdy z 4 podstawowych elementów pełni ważną rolę, która zwiększa możliwości systemu prowadząc do osiągnięcia najwyższych zysków przy poniesionej inwestycji. Integrując całośd gospodarki paliwowej w zamkniętym systemie możemy osiągnąd następujące korzyści:

Oszczędność pieniędzy i zwiększenie zysków

Oszczędność pieniędzy i powiększanie zysków przedsiębiorstwa – to jedna z najważniejszych korzyści, dla których przedsiębiorcy decydują się na zakup system monitoringu i kontroli. System nie tylko pozwala na oszczędności przy dostawach paliwa ale także zapewnia uszczelnienie całego procesu dystrybucji. Paliwo bowiem jest jednym z tych rzeczy, które posiadają bardzo dużą wartość rynkową a równocześnie są proste i łatwe do oszustw czy kradzieży. Dlatego też magazyn paliw wymaga stałej i codziennej kontroli.
Rzeczywiste zwiększenie zysków i zwiększenie oszczędności osiągniemy przede wszystkim na:

 1. Cenie paliwa w hurcie – ceny nawet o 20 gr niższe przy zakupach hurtowych niż na kartach paliwowych czy zakupie detalicznym paliwa. Oszczędności takie możemy osiągnąć już nawet przy zakupie 5000 l oleju napędowego.
 2. Na zużyciu paliwa w samochodach – doświadczenie pokazuje, że po zainstalowaniu kompletnego systemu i uszczelnieniu dystrybucji paliwa wewnątrz przedsiębiorstwa jesteśmy w stanie oszczędzić nawet do 20% na zużyciu paliwa w pojazdach.
 3. Zasobach ludzkich – zainstalowanie systemu pozwala znacząco ograniczyć czas potrzebny na kontrolę, monitorowanie czy tworzenie raportów pozwalając zająć się pracownikom innymi zadaniami. Dodatkowo pełna automatyzacja procesu pozawala na samodzielne tankowanie przez kierowców po identyfikacji.
Wygoda użytkowania

Wygoda użytkowania – każdy z klientów, którzy zdecydowali się zainstalować rozwiązania firmy Fortis zaznacza, ze nie wyobraża sobie powrotu do „starego” systemu, gdzie zawsze była potrzeba wydawania paliwa przez osobę trzecią lub wszystkie tankowania do pojazdów notowane były w zeszycie.  Terminal zarządzający samodzielnie wydaje paliwo autoryzowanym użytkownikom lub pojazdom niezależnie od pory dnia bądź nocy.  Podnosi komfort użytkowania zarówno osobom zarządzającym, którzy zawsze mają podgląd do systemu jak i samym kierowcom którzy mogą się zatankować wtedy, kiedy mają na to czas.

Pewność i bezpieczeństwo

Pewność i bezpieczeństwo – odpowiednio dobrany i skonfigurowany system zarządzania wraz z odpowiednimi procedurami daje nam pewność co to tego, że paliwo z naszego zbiornika trafia do zbiornika pojazdu oraz precyzyjnie określa zatankowaną ilość. Terminal pozwala zatankować tylko autoryzowanym pracowników lub pojazdom po identyfikacji oraz wymusza podanie przebiegu pojazdu. Wszystkie dane są gromadzone i przenoszone do bazy danych automatycznie w czasie rzeczywistym – niezależnie od pracowników przedsiębiorstwa. Dostęp do oprogramowania i bazy danych mają tylko określeni pracownicy. Systemy zabezpieczone są przed niepowołanym dostępem oraz przypadkową edycją danych. System wyposażony w sondy pomiarowe na bieżąco monitorujące stan paliwa w zbiorniku w stanie rzeczywistym wraz z matematycznym obliczeniem poziomu paliwa zapewnia nam natychmiastową informację, o rozbieżnościach poziomu paliwa jaki powinien być, a jaki jest w rzeczywistości.

Oszczędność czasu

Oszczędność czasu – całościowa obsługa systemu zajmuje kilka minut – rozwiązanie praktycznie eliminuje codzienną potrzebę kontroli zbiornika do paliwa czy historii tankowań prezentując wszystkie informacje w systemie a dodatkowo wysyłając powiadomienia SMS bądź email. Użytkownik systemu ma dostęp do historii tankowań oraz stanów w zbiorniku w oprogramowaniu w biurze – nie ma potrzeby obecności przy tankowaniu bądź ręcznego sprawdzania stanu paliwa w zbiorniku. Oprogramowanie umożliwia błyskawiczne generowanie wszelkiego rodzaju raportów – z dowolnego okresu czy dla dowolnego pojazdu lub kierowcy.

MNOGOŚĆ ROZWIĄZAŃ

Mnogość rozwiązań i konfiguracji a także rosnące wymagania klientów co do rozwiązań powodują że Firma Fortis Technology w swojej ofercie posiada 4 systemy zarządzające gospodarką paliwową, a każde z tych rozwiązań możemy dostosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.

PIUSI MC

podstawowy system zarządzania z pojedynczą identyfikacją, do 120 pojazdów

Petroleo GEEK One

Zaawansowany system monitoringu i kontroli polecany zarówno do małych gospodarstw i dużych przedsiębiorstw

Magistrale olejowe

Modułowy, elastyczny system z możliwością podłączenia 10 punktów wydawczych.

Petromat

System z podwójną identyfikacją do generowania podstawowych raportów i monitorowania stanu paliwa w zbiorniku

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI! Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania
  NIE ZNALAZŁEŚ TEGO CZEGO SZUKAŁEŚ?

  Poznaj nasze dodatkowe usługi

  FORTIS ROTOMOULDING

  Poznaj naszą ofertę biznesową na produkcję kontraktową metodą formowania rotacyjnego.

  Przejdź do strony
  Skontaktuj się z nami