SYSTEM GIR
System GIR System kontroli i monitorowania gospodarki płynami eksploatacyjnymi
Gospodarka płynami eksploatacyjnymi w warsztacie to jeden z wielu problemów z jakimi musza borykad się właściciele warsztatów samochodowych, firm transportowych czy w różnego typu obiektów przemysłowych. Płyny takie jak oleje silnikowe, przekładniowe, chłodnicze nie należą do tanich, a mimo to nadal bardzo często zapominamy o tym, żeby spróbowad zamknąd obieg płynów z niekontrolowanego w taki, gdzie będziemy na bieżąco mied informację o poziomie płyny oraz jego rozchodach – zarówno kto pobierał płyn i jak i do jakiego pojazdu. Magistrala olejowa wraz z system monitoringu i kontroli została opracowana w odpowiedzi na rosnącą liczbę pytań:
- Czy mogę zrobid coś, żeby zacząd naprawdę kontrolowad płyny w swoim przedsiębiorstwie?
- Czy i ile tracę pieniędzy na braku kontroli?
- Czy moi pracownicy uczciwie pobierają płyny do pojazdów?
- Czy można zrobid coś z ciągłym bałaganem przy miejscu dystrybucji oleju?
- Czy mogę zwiększyd bezpieczeostwo oraz komfort pracy moich pracowników?
To zautomatyzowany system połączonych ze sobą urządzeo, które jako całośd w kompleksowy sposób zarządzają gospodarką płynami w przedsiębiorstwie za użytkownika.
Pracownik ma do dyspozycji pistolet wydawczy, którym może bezpośrednio do pojazdu, po zalogowaniu na terminalu wydad płyn. Terminal uniemożliwia nieuprawnionym użytkownikom i pojazdom pobranie płynów, zapisuje wszystkie informacje o danym poborze płynu (pracownik, pojazd, data, ilośd płynu itd.) i automatycznie wysyła dane do oprogramowania raportującego. Rola pracownika w takim systemie sprowadza się do codziennej kontroli systemu w oprogramowaniu i ewentualnym zamówieniach kooczących się płynów.
Zamontowanie i rozpoczęcie korzystania z systemu pozwala:
- Zwiększyć zyski firmy poprzez:
- Skrócenie czasu pracy pracowników oraz podniesienie liczby obsłużonych pojazdów w ciągu dnia;
- Ograniczenie błędów popełnianych przez pracowników;
- Ograniczenie kradzieży płynów eksploatacyjnych;
- Kontrole stanów magazynowych i niedopuszczanie do pojawienia się braków, a co za tym idzie przestoju w pracy
- Podnieść komfort pracy pracowników poprzez zwiększenie czystości stanowiska pracy oraz bezpieczeństwa na stanowiskach;
- Ograniczyć do minimum liczbę osób zaangażowanych do kontrolowania i monitorowania gospodarki płynami.
System dystrybucji płynów jest indywidualny dla każdego przypadku. Każdy warsztat posiada inną gamę używanych płynów oraz inny sposób ich magazynowania oraz zakupu . Dlatego też możliwa jest budowa prostych punktów wydawczych składających się z jednego punktu wydawczego składającego się z wózka na beczkę oleju, pompy, licznika i pistoletu. Jednak aby całkowicie zoptymalizować procesy i uzyskać oszczędności i zmaksymalizować zyski najlepiej zainwestować w kompletny system monitoringi i kontroli składający się z:
1. Barku olejowego, który jest najczęściej wyposażony jest w zwijadła, pistolety wydawcze, liczniki umieszczone albo na specjalnie do tego zaprojektowanych stojakach albo na ścianie.
2. Systemu zarządzającego, który pozwala pobrać płyn tylko osobom do tego upoważnionym i tylko do uprawnionych pojazdów. System monitoruje również ilość wydanego płynu, a po zakończeniu pobory przekazuję wszystkie dane do oprogramowania.
3. Oprogramowanie które gromadzi wszystkie dane na temat gospodarki płynami takie jak historia poborów, stan płynów w zbiornikach itp. oraz umożliwia tworzenie w szybki i kompleksowy sposób wszelkiego typu raportów. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia wysyłanie alarmów na pocztę email użytkowników oprogramowania np. o niskim stanie płynu.
Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów i tworząc systemu o najwyższym współczynniku niezawodności na rynku dobieramy i stosujemy komponenty najwyższej jakości na rynku firm PIUSI oraz RAASM. W tym przede wszystkim: